הסוד שלנו הוא בפורמולה!
תוסף תזונה כחול-לבן, שמיוצר על ידי מדענים ישראלים, משלב ארבעה צמחי מרפא לתוסף אחד!

גרסיניה קמבוג'יה

הפרי, שמגיע במקור מאינדונזיה שבאסיה, הוכח מחקרית כאקפטיבי במיוחד לעידוד הגוף לשריפת שומנים. ברחבי העולם, הגרסיניה קמבוג’יה נחשב לסופר-פוד (מאכל-על), אשר עוזר למאות אלפי נשים ברחבי העולם! 

הגרסיניה קמבוג’יה מכילה חומרים המעכבים את פעילותו של אנזים כבד בשם ציטראט לייס שתפקידו הוא המרת סוכרים ופחמימות לחומצות שומן ולכולסטרול. הרכיב הדומיננטי ביותר המצוי בגרסיניה קמבוג’יה, נקרא חומצה הידרוקסי – סיטרית, אשר נמצא כי חומצה זו מאיצה ומגדילה את קצב חילוף החומרים, מעודדת שריפת שומנים, מונעת היווצרותם של תאי שומן חדשים ואפילו מדכאת תחושת רעב – וכל זה בפרי, 100% טבעי!

בין הדברים החשובים, ניתן לציין את תרומת גרסיניה קמבוג’יה להפחתת רמות הטריגליצרידים והכולסטרול הרע, את יכולת גרסיניה קמבוג’יה להגברת הנוכחות של הכולסטרול הטוב בגוף, את תרומת גרסיניה קמבוג’יה להפחתה בכמות השומן הבטני, ואת תרומתו הישירה להפחתת הסיכון למחלות לב שונות. בעקבות כך, נצפה ביקוש גובר והולך לתוספים המכילים גרסיניה קמבוג’יה ברחבי ארה”ב ובכל רחבי העולם.

גוארנה

גוארנה – עוד פרי טרופי מופלא, בעל סגולות רפואיות ובריאותיות מיוחדות. הגוארנה מגיע מיערות האמזונאס שבדרום אמריקה, והוא מכיל בתוכו תרכובות טבעיות רבות בעלות השפעות שונות על הגוף שלנו. 

בברזיל, נחשב הגוארנה לפרי פופולרי במיוחד עד היום, ונוהגים להכין ממנו משקאות קלים מוגזים ואפילו כמוסות, שמהן נוטלים המשתתפים בקרנבל המסורתי בריו על מנת לשמור על כוחם. מומלץ יותר לצרוך את תמציתו בעזרת כמוסות לבליעה.

היתרונות של פרי הגוארנה כוללים מקור טבעי לאנרגיה טבעית וערנות, סיוע לשריפת זומנים באמצעות הפרשת שומנים אל תוך מחזור הדם במטרה להפוך אותם לאנרגיה זמינה, תרופה טבעית להתמודדות עם לחץ ומתח, חיזוק הפעילות המוחית והמינית ואפילו סיוע למערכת העיכול! עם יתרונות בריאותיים כה רבים, אין מה להיות מופתעים שפרי הגוארנה הפך לכל כך מוכר ברחבי העולם.

קפה ירוק

הקפה הנפוץ, זה שאנחנו מכירים, שותים ואוהבים – מגיע אלינו מאתיופיה, שם התגלה במהלך המאה ה-15. הקפה אותו אנו צורכים הינו תוצר של מיצוי הפולים לאחר קלייתם והוא שונה בצבעו, בתכונותיו ובטעמו מהקפה הירוק.

לרוב אנחנו שותים קפה כדי לקבל את זריקת המרץ היומית שלנו, אבל בקפה הירוק התכלית היא שונה לחלוטין – אתם תופתעו לגלות באיזה אופן הצמח הזה מסוגל לגרום לכם לשרוף שומנים באופן טבעי!

למעשה, פולי הקפה הירוק הם אותם הפולים המשמשים להפקת קפה, בטרם תחילת תהליך העיבוד. הקפה הירוק מכיל כמות גבוהה של חומצה כלורגנית אשר מסייעת בהליכי שריפת השומן בגוף. הקפה הירוק מכיל גם כמות גדולה של פוליפנולים (סוג של תרכובת כימית אורגנית) אשר נמצאות לרוב בצמחים, וגם להן משויכות תכונות המסייעות לשריפת שומנים. 

קפה ירוק מכיל ריכוז מדהים של רכיבים יעילים התורמים רבות לבריאות איתנה. בין היתר, קפה זה מכיל סיבים תזונתיים, התורמים ליצירת תחושת שובע ותורמים לשריפת שומנים. כמו כן, קפה ירוק מכיל ריכוז גבוה במיוחד של מינרלים חשובים, כמו אשלגן, מגנזיום וסידן.

קפה ירוק מכיל גם ריכוז מסוים של קפאין, אשר משפיע על הגוף באופן חיובי בהיבט הקוגניטיבי, מגביר ערנות, משפר את היכולות המנטליות, מפיג עייפות, משפר תפקוד פיזי, מגרה את מערכת העצבים המרכזית, יעיל לטיפול בבעיות בדרכי הנשימה כמו אסטמה, וידוע כמרחיב סימפונות אפקטיבי.

תה ירוק

בשל תהליך הייבוש הייחודי של עלי התה הירוק (לעומת תה שחור), תה ירוק מכיל כמות גדולה מאוד של נוגדי חמצון (GC, EGC, EC,ECGC), המסייעים להעלאת רמת נוגדי החמצון בגוף ובכך משפרים את ההגנה הטבעית שלו.

 

מחקרים הוכיחו כי בזכות החומרים הפעילים בתה הירוק, צריכה קבועה שלו מסייעת להפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם. נוסף על כך, מחקרים מצאו כי לתה הירוק יש יכולת הגנה מפני סוגים שונים של סרטן, כמו סרטן השד, השחלות, הרחם והערמונית.

כמו כן, ב-2013 התפרסם במגזין המדעי American Society for Nutrition מאמר שבחן את השפעת התה הירוק על העלאת קצב שריפת השומן בגוף בזמן מנוחה ובזמן פעילות. המאמר הסתמך על מחקרים שנעשו בשנים האחרונות שבדקו מנגנונים ביוכימיים פיזיולוגים של השפעת התה הירוק על מנגנוני שריפת השומן.

בקצרה, היתרונות הבריאותיים של התה הירוק כוללים שמירה על בריאות הלב, תרומה להפחתת הכולסטרול בדם, שיפור חילוף החומרים, פינוי רעלים מהגוף וסיוע לעיכול תקין.

כרומיום חומצת אמינו

כרומיום הוא מינרל המעורב בתהליך ייצור האינסולין בגוף, מאזן את הפרשתו ומווסת את רמות הסוכר בדם באמצעות הגברת רגישותם של קולטני התא לאינסולין. 

הורמון האינסולין, הוא ההורמון החיוני למטבוליזם של פחמימות. הוא הורמון שתפקידו להחדיר את הסוכר מהדם אל התאים במטרה לייצר אנרגיה. כמו כן, כרומיום מסייע באיזון רמות הסוכר, טריגליצרידים וכולסטרול, ומסייע בשריפת שומנים, הפחתת הרעב וביטול הכמיהה למתוקים ולפחמימות.

במחקר שנערך בארץ במרכז הרפואי שמואל הרופא, בדקו החוקרים את יעילות התוסף D7 המכיל כרומיום פיקולינאט, על חולי סוכרת מבוגרים. במהלך המחקר ניתן לחולי סוכרת מסוג 2 המאושפזים במחלקת השיקום, מול קבוצת ביקורת. בכל קבוצה השתתפו כ-40 חולי סוכרת, גברים ונשים, בגילאי 73 בממוצע.
החולים בקבוצה הראשונה קיבלו פעמיים ביום כמוסה של 200 מק”ג כרום פיקולינאט, למשך שלושה שבועות. קבוצת הביקורת קיבלה כמוסת פלסבו. החולים בשתי הקבוצות קיבלו במקביל את הטיפול התרופתי המקובל לסוכרת, וכן תזונה נכונה שכללה 1,500 קלוריות ביום. בתום תקופת המחקר נצפתה ירידה משמעותית בערכי רמות הסוכר, הכולסטרול והטריגליצרידים, אצל המשתתפים שקיבלו את התוסף.